Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu  Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
 Strona główna Porządek nabożeństw Życie parafialne Kontakt
Życie Parafialne
Pielgrzymka do Izraela szlakiem biblijnym
28.04 - 05.05.2018


Dzień 1:
Wylot do Tel Aviv. Przejazd do Jerozolimy na Górę Oliwną. Msza św. w Domu Pokoju. Panorama Jerozolimy. Zejście do kościoła Dominus Flevit - miejsca gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w  Cerkwi św. Marii Magdaleny oraz modlitwa i zamyślenie w Ogrodzie Oliwnym (w Ogrójcu) - w Getsemanii. Modlitwa pod Ścianą Płaczu. Nocleg w Jerozolimie.

Dzień 2: 
Jerozolima - Msza św. w Bazylice Grobu Pańskiego - w Kaplicy Św. Heleny. Modlitwa na Golgocie. Przejście przez cmentarz muzułmański i wejście Bramą Lwią (Św. Szczepana) do Domu Św. Rodziny (tradycja prawosławna). Modlitwa i śpiew w Bazylice św. Anny – miejsce, według tradycji, narodzin NMP. Przejście do konwentu Ecce Homo i odprawienie Drogi Krzyżowej. Zwiedzanie Muzeum Narodowego Izraela. Wieczorny spacer uliczkami Mea Szearim - ortodoksyjnej dzielnicy żydowskiej. Nocleg w Jerozolimie.

Dzień 3:
Msza św. w Bazylice Grobu Pańskiego. Przejazd i odpoczynek na plaży w Herclijja, nad Morzem Śródziemnym. Następnie przejazd do Rosh Ha Nikra - miejscu gdzie styka się ziemia Izraela i Libanu i znajdują się fenomenalne formacje skalne. Nocleg w Tyberiadzie.

Dzień 4:
Góra 8 Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Rezerwatu Dan - źródeł Jordanu. Przejście po biblijnej Cezarei Filipowej, gdzie św. Piotr miał według tradycji otrzymać klucze Królestwa Niebieskiego. Przejazd wzdłuż pasma Wzgórz Golan do Sefedu - mistycznego miasta Judaizmu, następnie do Tabgha – miejsca gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby oraz do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – zwiedzanie stanowiska archeologicznego – Białej Synagogi i Domu św. Piotra. Rejs drewnianą łodzią po Jeziorze Galilejskim. Zwiedzanie i Msza św. w  Magdali – miasta z którego pochodziła Maria Magdalena. Nocleg w Tyberiadzie.

Dzień 5:
Przejazd na Tabor - Górę Przemienienia Pańskiego. Msza Św. w Kanie Galilejskiej – odnowienie przyrzeczeń sakramentu małżeństwa w Sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa. Przejazd do Nazaretu – wizyta w Kościele Synagogi - gdzie według tradycji modlił się, a później nauczał Jezus Chrystus. Modlitwa w Bazylice Zwiastowania Najświętszej Marii Panny i Kościele Św. Józefa.  Przejazd do Muhraki - miejsca gdzie jak mówi tradycja Eliasz pokonuje proroków Baala. Przyjazd do Betlejem.
Dzień 6:
Msza Św. w Bazylice Narodzenia Pańskiego – Grocie Narodzenia. Przejazd do Jerozolimy - modlitwa przy Ścianie Płaczu i udział w pokazie filmu w 3D o historii Jerozolimy. Przejazd na Pustynię Judzką - na punkt widokowy na klasztor Mar Saby – w dolinie Wadi Quelt. Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego nad Jordanem. Przejazd do Qumran, gdzie w 1947 r. odnaleziono zwoje sprzed ponad 2000 lat, będące przełomowym odkryciem w dziedzinie biblistyki. Odpoczynek nad Morzem Martwym.

Dzień 7:
Msza św. w Grobie Pańskim. Przejście na Syjon Chrześcijański – wizyta w kościele Zaśnięcie Najświętszej Marii Panny, Wieczerniku, Synagodze Grobu Króla Dawida. Zejście do kościoła Zaparcia się św. Piotra - In Gallicantu. Powrót do Betlejem i  przejście do Groty Mlecznej – miejsce, gdzie Najświętsza Maria Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Następnie przejazd na Pole Pasterzy, miejsce gdzie Anioł Pasterzom obwieścił nowinę o Narodzeniu Jezusa. Przejazd do klasztoru salezjańskiego 
 - gdzie był grób Św. Szczepana, a następnie do Abu Gosh - opactwa Benedyktyńskiego, które kiedyś wskazywane było jako Emaus. Przejazd na lotnisko i powrót do Polski.Imieniny ks. Jarosława
Dzień Patronalny to zarazem okazja, by wyrazić wdzięczność tym wszystkim z którymi Opatrzność Boża złączyła nas na co dzień. 25 kwietnia br. ks. Jarosław Borek świętuje swój Dzień Patrona.
Dla każdego księdza najbliższą rodziną i całym życiem jest Parafia. W imieniu całej Wspólnoty Parafialnej pragniemy złożyć ks. Jarosławowi najserdeczniejsze życzenia.

Drogi księże Jarosławie!

Dzień Twoich Imienin, to dla nas radosna okazja, aby podziękować Bogu Ojcu
za dar Twojego życia i dar duszpasterskiego posługiwania.
Życzymy Ci drogi Księże Jarosławie, abyś doświadczał szczególnej troski Bożej Opatrzności,
jaśniał świętością, czerpał radość z podejmowania trudnych wyzwań, nie zniechęcał się przeciwnościami i był otoczony serdecznymi przyjaciółmi, którzy nigdy nie zawiodą
i zawsze będą wspierać modlitwą.
Niech Bóg Ojciec darzy Księdza szczególnymi łaskami, Jezus Chrystus będzie wzorem i przewodnikiem na wszystkich drogach, Duch Święty opromienia swoim światłem i wyposaża w nadzwyczajne charyzmaty, a w sercu Matki Najświętszej niech Ksiądz zawsze znajduje ukojenie jako Jej syn umiłowany.
Wdzięczni parafianie

Modlitwa za księdza

"Panie Jezu, Ty kazałeś swoim Apostołom,
by na całym świecie głosili Twoją Ewangelię,
by rozgrzeszali podczas każdej Mszy św.,
aż do Twojego przyjścia, głosili Twoją śmierć
i zmartwychwstanie.
Wiemy, Panie, jak bardzo kochasz swoich kapłanów.
Dziękujemy Ci za naszego księdza Jarosława.
Dziękujemy za to, że głosi nam Twoją naukę,
że w Twoim imieniu nam przebacza,
że rozdaje nam Twoje Ciało.
Niech On będzie kapłanem według Twego Serca.
Niech będzie mądry i święty.
Przytul go z miłością jak Jana do swego serca,
a my modlitwą będziemy podtrzymywać jego ręce. "


Dzień Patronalny to zarazem okazja, by wyrazić wdzięczność tym wszystkim z którymi Opatrzność Boża złączyła nas na co dzień. 7 lutego br. ks. kan. Romuald Ciesielski świętuje swój Dzień Patrona i 55 dzień swoich urodzin.
Dla każdego księdza najbliższą rodziną i całym życiem jest Parafia. W imieniu całej Wspólnoty Parafialnej pragniemy złożyć ks. Proboszczowi najserdeczniejsze życzenia.

Drogi księże Proboszczu
Z okazji Imienin i Urodzin pragniemy złożyć Ci
bardzo serdeczne życzenia obfitych łask Bożych,
ufności i nadziei w Panu na długie lata życia.
Pielęgnuj w sobie dar kapłaństwa, a uśmiech i poczucie humoru niech zawsze Ci towarzyszą.
Ciesz się światem i spotkanymi ludźmi, a serce Twoje niech przepełnia miłość
Niech dobry Bóg, który Cię powołał nadaje sens Twojemu życiu.
Niech wspiera Cię Maryja Matka Kapłanów.
Niech Duch Święty opromienia swym światłem każdy dzień Twojej kapłańskiej posługi,
Jezus niech zawsze będzie Twoim Przyjacielem.
Wdzięczni parafianie

Modlitwa za księdza

"Panie Jezu,
Ty kazałeś swoim Apostołom,
by na całym świecie głosili
Twoją Ewangelię, by rozgrzeszali
podczas każdej Mszy św. ,
aż do Twojego przyjścia,
głosili Twoją śmierć i zmartwychwstanie.
Wiemy, Panie,
jak bardzo kochasz swoich kapłanów.
Dziękujemy Ci za naszego księdza Proboszcza
Dziękujemy za to, że głosi nam Twoją naukę,
że w Twoim imieniu nam przebacza,
że rozdaje nam Twoje Ciało.
Niech On będzie kapłanem
według Twego Serca.
Niech będzie mądry i święty.
Przytul go z miłością
jak Jana do swego serca,
a my modlitwą
będziemy podtrzymywać jego ręce. "


Pielgrzymka do Lwowa
- 30.07. - 02.08.2018 r.

Opera Lwowska
Lwów - Panorama
Lwów - Cmentarz Orląt

Dzień Pierwszy:
LUBLIN - ZAMOŚĆ - KRASNOBRÓD
Zbiórka w godzinach porannych. Przejazd do Lublina zwiedzanie. Spacer po starym mieście, w trakcie którego zobaczymy: Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim w którym zachowały się dwie perły architektury średniowiecznej: XIII-wieczny donżon i XIV-wieczna kaplica św. Trójcy Świętej, Brama Grodzka, klasztor o.o. Dominikanów z Bazyliką św. Stanisława Biskupa Męczennika – w przeszłości jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Polsce z relikwią drzewa Krzyża Świętego, Rynek z gmachem Trybunału Koronnego, Archikatedra, Brama Krakowska, spacer deptakiem na Plac Litewski, kościół p.w. Nawrócenia św. Pawła Apostoła, Krakowskie Przedmieście, wytyczony w XVII wieku pl. Łokietka z nowym ratuszem. Przyjazd do Zamościa. Zwiedzanie: Rynek Wielki, Ratusz , Katedra, dawny pałac Zamojskich, Akademia Zamojska , fragmenty murów obronnych. Krasnobród – barokowy kościół, kaplica „na wodzie”, kaplica św. Rocha. Kolacja i nocleg.

Dzień Drugi:
Zamość - Lwów
Po śniadaniu przejazd do Lwowa. Zwiedzanie miasta z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem m.in.: Rynek Starego Miasta, Kamienica Królewska, katedra łacińska, kościół Dominikanów, cerkiew Wołoska, kościół Bernardynów, katedra Ormiańska, katedra p.w. Św. Jura, Wały Hetmańskie, opera, Łyczaków z Cmentarzem Orląt Lwowskich, Wysoki Zamek, Kopiec Unii Lubelskiej, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Olesko - Zamek Sobieskiego
Podhorce - Pałac Koniecpolskich

Dzień Trzeci:
Lwów - Olesko - Podhorce - Złoczów - Świrz
Po śniadaniu wyjazd na oglądanie zamków tzw. „Złotej Podkowy” – OLESKO, miejsce narodzin Jana Sobieskiego; – PODHORCE, najwspanialsza kresowa rezydencja magnacka; – ZŁOCZÓW, rezydencja budowana przez Jakuba Sobieskiego; – ŚWIRZ, zamek z XVI w, własność Bora-Komorowskiego do roku 1939 – LWÓW, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 200 km.

Dzień Czwarty:
LWÓW - ŻÓŁKIEW
Po śniadaniu wyjazd – ŻÓŁKIEW, zamek, fara – mauzoleum Żółkiewskich i Sobieskich, cerkiew, synagoga. Obiad. Powrót do Polski.

Zapisy u ks. Proboszcza
Złoczów - Zamek SobieskiegoPielgrzymka do Izraela szlakiem biblijnym
- 8 DNI

Termin: 28.04 - 05.05.2018

GALILEA – JAFFA - TABOR – KANA GALILEJSKA - KAFARNAUM -  M.MARTWE – TYBERIADA- JEROZOLIMA – BETLEJEM

Dzień 1:
Zbiórka na lotnisku Warszawa Okęcie. Odprawa paszportowo – biletowa. Wylot do Tel Aviv. przejazd do klasztoru salezjańskiego Beit Dżamal - gdzie ma znajdować się grób Św. Szczepana.
Transfer do hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie. Przejazd do Abu Gosh - wizyta w opactwie Benedyktyńskim, które kiedyś wskazywane było jako Emaus. Tradycja najmniej prawdopodobna. Zwiedzanie Muzeum Narodowego Izraela. Przejazd obok Knessetu i Menory. Przejazd do Betlejem. Wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego – msza święta. Kolacja i nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie. Przejazd do Muhraki - miejsca gdzie jak mówi tradycja Eliasz pokonuje proroków Baala. Przejazd na Tabor - Górę Przemienienia Pańskiego. Przejazd do Nazaretu – wizyta w Bazylice Zwiastowania Najświętszej Marii Panny i Kościele Św. Józefa. Wizyta w Kanie Galilejskiej – możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Kolacja i nocleg w Tyberiadzie.

Dzień 4:
Śniadanie. Przejazd do Rezerwatu Dan; wizyta w biblijnej Cezarei Filipowej. To tu św. Piotr ma według tradycji otrzymać klucze Królestwa Niebieskiego. Przejazd wzdłuż pasma Wzgórz Golan. Wizyta w Kafarnaum – zwiedzanie stanowiska archeologicznego – Białej Synagogi i Domu św. Piotra. Rejs drewnianą łodzią po Jeziorze Galilejskim. Zwiedzanie Magdali – miasta z którego pochodziła Maria Magdalena. Kolacja i nocleg w Tyberiadzie.

Dzień 5:
Śniadanie. Przejazd w kierunku Sefedu - mistycznego miasta Judaizmu. Następnie wizyta w Rosh Ha Nikra - miejscu gdzie styka się ziemia Izraela i Libanu. Fenomenalne formacje skalne. Przejazd w okolice Natanii - odpoczynek na plaży.Kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6:
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy pod bramę Heroda. Wizyta w Bazylice św. Anny – miejsce według tradycji narodzin NMP. Przejście do konwentu Ecce Homo. Przejście Drogą Krzyżową – modlitwa. Wizyta w Bazylice Bożego Grobu. Przejazd na Syjon Chrześcijański – wizyta w kościele Zaśnięcie Najświętszej Marii Panny, Wieczernik, Synagoga Grobu Króla Dawida. Zejście do kościoła Zaparcia się św. Piotra. Kolacja i nocleg.

Dzień 7:
Śniadanie. Przejazd na Pustynię Judzką. Punkt widokowy na klasztor Mar Saby – w dolinie Wadi Quelt. Przejście do Monastyru Mar Saby. Przejazd do parku krajobrazowego – En Gedi. To tu biblia lokuje spotkanie króla Saula z Dawidem. Przejazd do Qumran to tu w 1947 roku odnaleziono zwoje z przed ponad 2000 lat, będące przełomowym odkryciem w dziedzinie biblistyki. Odpoczynek nad Morzem Martwym – możliwość kąpieli. Kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną Panorama zejście z Góry Oliwnej. Przejazd do miasta Dawida, które jest miejscem narodzin Jerozolimy. To tu król Dawid założył swe królestwo, została tu zapisana historia narodu Izraela. Znajduje się ono w odległości krótkiego spaceru od Starego Miasta Jerozolimy i Ściany Płaczu i jest jednym z najbardziej ekscytujących miejsc w Izraelu. Przejazd na lotnisko, odprawa - bagażowa. Odlot do Polski.

CENA:
Grupa min 30 osób - 3500 pln

Hotele:
Betlejem – Casa Nova lub Manager squer 4*
Tyberiada – Havaya Boutiqu 4*

CENA ZAWIERA:
• Przelot lotem rejsowym
• Transport komfortowym autobusem na terenie Izraela (lotnicze siedzenia)
• 7 noclegów – Hotel 4* w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą – 220 USD)
• Śniadania, obiadokolacje
• Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
• Opieka duchowa Kapłana
• Przewodnik z jęz. polskim

CENA NIE ZAWIERA:
• Koszty realizacji programu 120$ płatne na miejscu
• Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
• Ubezpieczenia od chorób przewlekłych

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE.

  Z uwagi na zmiany w cenach paliw oraz opłat lotniskowych, cena pielgrzymki może ulec zmianie.
Przy lotach czarterowych godziny przelotów mogą ulec zmianie.
UWAGA!

ZAPRASZAMY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych w brzmieniu od 26.11.2016 - art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez Santiago Tours Ewelina Wijas doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.
TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:
1.
15 PLN/os
– za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
2. 13 PLN/os – za imprezy nie czarterowe realizowane poza Europę
3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjne proszę wpłacać na konto:
ING 43 1050 1214 1000 0091 1770 8140

Archiwum: Rok 2010-2011
Archiwum: Rok 2012
Archiwum: Rok 2013
Archiwum: Rok 2014
Archiwum: Rok 2015
Archiwum: Rok 2016-2017

Menu

Strona główna
Historia
Duszpasterze
Porządek nabożeństw
Kancelaria Parafialna
Życie Parafialne
Intencje Mszalne
Ogłoszenia Parafialne
Felietony
Kraina Łagodności
Grupy Parafialne
Powołania
Galeria
Ciekawe strony
Konkursy dla najmłodszych
Parafia na YOUTUBE
Ciekawy film
Kontakt© 2004 - 2011 Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
Al. Jana Pawła II 10, 06-300 Przasnysz, tel. (29) 752 39 93

www.opoka.org.pl