Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu  Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
 Strona główna Porządek nabożeństw Życie parafialne Kontakt
Ogłoszenia Parafialne Jeśli chcesz poznać co nowego dzieje się, czy dziać się będzie w naszej parafii zapraszamy cię do zapoznania się z ogłoszeniami na daną niedzielę. Wtedy już będzie wiadome co, gdzie i kiedy. Będziesz wiedział co ważnego dla naszej wspólnoty parafialnej odbędzie się w najbliższym czasie.


IX Niedziela Zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy - 04.06.2023 r., Rok A

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Za racji na I Niedzielę adoracja i procesja po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszam całą asystę i dzieci do sypania kwiatami.
2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 - I Komunia (kl. III c). Dziękuję Paniom katechetkom Hannie Zagroba, Ewie Przytuła-Skowrońskiej i rodzicom za przygotowanie dzieci i świątyni do dzisiejszej uroczystości. Biały tydzień będzie do środy na Mszy św. o godz. 18.00. W czwartek, w Boże Ciało, dzieci pierwszokomunijne i dzieci po odnowieniu przyrzeczeń chrztu św. przychodzą na Mszę św. o godz. 10.00 i idą w procesji ulicami naszego osiedla. Zakończenie białego tygodnia w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30.
3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - BOŻE CIAŁO - Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Procesja po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszam całą asystę, dzieci do sypania kwiatami, Straż z Karwacza i Zawadek, Rycerzy Św. Jana Pawła II. Procesja Bożego Ciała: Al. Jana Pawła II, Al. Woj. Pol., ul. Starzyńskiego, ul. Broniewskiego i ul. Żwirki i Wigury. Za pierwszy ołtarz proszę by byli odpowiedzialni mieszkańcy Karwacza i Wyrębu Karwackiego, za drugi mieszkańcy ul. Ks. Ściegennego, za trzeci mieszkańcy ul. Ks. Twardowskiego i Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, za czwarty mieszkańcy ul. Narutowicza i ul. Miłosza. Nad I i II ołtarzem czuwa ks. Jarosław, nad III i IV - ks. Artur. Wszelkie pomysły na wystrój ołtarzy proszę konsultować z ks. Jarosławem lub z ks. Arturem.
4. Jeżeli ktoś by miał kwiaty do sypania w Boże Ciało, to proszę przynieść do czwartku.
5. Nabożeństwo czerwcowe, do Najświętszego Serca Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.
6. Spotkanie przed bierzmowaniem dla kandydatów wraz z rodzicami - niedziela, 11.czerwca, po Mszy św. o godz. 17.00
7. W sobotę o godz. 9.00 poświęcenie pól na Górach Karwackich i Polnym Młynie, a o godz. 10.00 poświęcenie pól w Zawadkach i Wandolinie.
8. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny.
9. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Dziękczynienia – możemy wesprzeć ofiarą do puszek dalsze prace w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
10. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Pan Henryk Mystkowski, mieszkał na ul. Iwaszkiewicza, przeżył 62 lata. Polećmy go Miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo.. Wieczny odpoczynek...Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 28.05.2023 r., Rok A

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Jutro drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego - Święto NMP, Matki Kościoła, Msze św. o godz. 7.00, 17.00 i 18.00.
2. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej i I Niedziela miesiąca, adoracja i procesja po Mszy św. o godz.. 17.00. Zapraszam całą asystę i dzieci do sypania kwiatami.
3. W sobotę na Mszach św. o godz. 11.00 i 12.30 oraz w niedzielę o godz. 11.30 - Uroczystość I Komunii.
4. Biały tydzień dla dzieci z kl. IV, po Odnowieniu Przyrzeczeń Chrztu Świętego, od poniedziałku do czwartku, na Mszy św. o godz. 18.00.
5. Dziękuję rodzicom dzieci z kl. IV za pomoc w przygotowaniu świątyni na wczorajszą uroczystość.
6. Dziękuję Paniom katechetkom Ewie Przytuła-Skowrońskiej i Hannie Zagroba oraz rodzicom za przygotowanie dzieci do wczorajszej Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Dziękuję ks. Jarosławowi za próby przed uroczystością.
7. Dziękuję rodzicom dzieci za dar ołtarza.
8. Dziękuję za wczorajszy Wieczór Chwały i czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego: Annie i Januszowi Nachtygal oraz Zespołowi Armia Zbawiciela.
9. Próba przed Uroczystością I Komunii we wtorek godz. 18.35 dla dzieci kl. III A i dzieci z innych szkół, a o godz. 19.10 dla dzieci z kl. III C; dla dzieci z kl. III B w środę o godz. 18.40. Spowiedź w piątek o godz. 15.50 - dla dzieci z kl. III A i dzieci z innych szkół, dla dzieci z kl. III B o godz. 16.15. W sobotę o godz. 16.00 spowiedź dla dzieci z kl. III C.
10. Przygotowanie świątyni do uroczystości I Komunii w czwartek od godz. 18.40. Zapraszam rodziców dzieci z klas trzecich.
11. Do środy Nabożeństwo Majowe, a od czwartku Nabożeństwo Czerwcowe do Najświętszego Serca Jezusowego, również codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, zapraszamy.
12. Za półtora tygodnia Uroczystość Bożego Ciała. Procesja Bożego Ciała tymi samymi ulicami jak w latach ubiegłych: Al. Wojska Polskiego, ul. Matuszewskiego, ul. Broniewskiego i ul. Żwirki i Wigury. Proszę by za I ołtarz byli odpowiedzialni mieszkańcy Karwacza , za drugi mieszkańcy ul. Ks. Ściegennego, za trzeci mieszkańcy ul. Ks. Twardowskiego i ul. Ks. Kardynała Wyszyńskiego , za czwarty mieszkańcy ul. Narutowicza i ul. Miłosza. Nad I i II ołtarzem czuwa ks. Jarosław a nad III i IV ks. Artur. Wszelkie pomysły na wystrój ołtarzy proszę z nimi konsultować.
13. Dziękuję żołnierzom za pomoc w tygodniu.
14. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny.
15. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Pan Stanisław Walerych, mieszkał na ul. Jesionowej, przeżył 65 lat. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 21.05.2023 r., Rok A

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
2. Próba dzieci z kl. IV - przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. - jutro (poniedziałek) - godz. 18.30 - kl. IV ai i b oraz dzieci z innych szkół, a o godz. 19.30 - kl. IV c i d.
3. W sobotę, 27 maja, na Mszy św. o godz. 11.00 Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego dla dzieci z kl. IV a, IV b i dzieci z innych szkół, a na Mszy św. o godz. 12.30 dla dzieci z kl. IV c i IV d.
4. Próba dzieci do I Komunii - wtorek godz. 18.35 kl. IIIc, a o 19.30 kl. III ai i dzieci z innych szkół. Środa godz. 18.40 - kl. III b.
5. Sprzątanie świątyni na Uroczystość w czwartek godz. 18.35. Zapraszam rodziców dzieci z kl. IV.
6. Spowiedź dzieci z kl. IVai i IVb oraz dzieci z innych szkół - w piątek godz. 16.00, a dla dzieci z kl. IV c i IV d - od godz. 16.30.
7. Nabożeństwo Majowe - codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
8. W sobotę 27 maja o godz. 20.00 Wieczór Chwały. Zapraszamy do wspólnego uwielbienia Pana Boga i czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego.
9. W tym tygodniu w piątek przypada Dzień Matki, pamiętajmy o naszych Mamach.
10. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, jest również Mały Gość Niedzielny.
11. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Przemysław Plaga, mieszkał na ul. Starzyńskiego 2a, przeżył 37 lat. Polećmy go Miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...VI Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023 r., Rok A

1. Przeżywamy dziś VI Niedzielę wielkanocną, a za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
2. Próba dzieci z kl. IV - przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. - jutro (poniedziałek) - godz. 18.35 - kl. IV ai i b oraz dzieci z innych szkół, a w czwartek o godz. 18.35 - kl. IV c i d.
3. Próba do I Komunii dzieci z kl. III ai i z innych szkół - wtorek godz. 18.35; kl. III c - godz. 19.30. W środę godz. 18.40 - kl. III b.
4. W piątek o godz. 19.00 Msza św. o uzdrowienie i modlitwy do św. Szarbela (namaszczenie olejami św. Szarbela). Przynieśmy intencje na karteczkach.
5. Nabożeństwo Majowe - codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. Spotkanie formacyjne I Equipes Notre Dame - czwartek godz. 18.00.
7. Spotkanie formacyjne Rycerzy Św. Jana Pawła II - piątek godz. 18.00.
8. Spotkania dla ministrantów - sobota od godz. 10.00.
9. Na koniec wakacji (28 – 31.08.2023 r. ) będzie pielgrzymka do sanktuariów na Podkarpaciu i w Bieszczadach (Komańcza, Dębowiec – Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej, Miasto Piastowe – Sanktuarium Świętego Michała Archanioła ), Przemyśl, Łańcut, Jasło, Krosno, Sanok, zalew nad Soliną.
10. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny.
11. Dziękuję Żołnierzom za pomoc w tygodniu.
12. Dziś II niedziela miesiąca, Zespół Charytatywny zbiera do puszek ofiary na pomoc najbardziej potrzebującym. Bóg zapłać za każdą ofiarę.V Niedziela Wielkanocna – 07.05.2023 r., Rok A

1. Dziś przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną i I Niedzielę Miesiąca, adoracja i procesja po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszam całą asystę i dzieci do sypania kwiatami.
2. Jutro Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.
3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III - przygotowanie do I Komunii.
4. Próba do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego dla dzieci z kl. IV ai, IV b i dzieci z innych szkół - w poniedziałek - o godz. 18.35, a z kl. IV c i IV d - w czwartek - o godz. 18.35.
5. W sobotę, 13 maja o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie. Przynieśmy lampiony i karteczki z intencjami. Po Mszy św. będzie procesja.
6. Nabożeństwo Majowe - codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
7. Dziś o godz. 15.00 rozpoczyna się kolejny cykl spotkań dla narzeczonych w naszej parafii.
8. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich - środa godz. 18.40.
9. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów - sobota o godz. 10.00.
10. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny.
11. Za tydzień II niedziela miesiąca - Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc najbardziej potrzebującym z naszej parafii.
12. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stefan Ciesielski, mieszkał w Karwaczu, przeżył 77 lat i Krzysztof Kaliszewski, mieszkał na ul. Różanej, przeżył 48 lat. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...IV Niedziela Wielkanocna – 30.04.2023 r., Rok A

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna, to Niedziela Dobrego Pasterza - módlmy się o liczne powołania kapłańskie i zakonne.
2. Za tydzień I niedziela miesiąca - adoracja i procesja po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszam całą asystę i dzieci do sypania kwiatami.
3. W środę Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00. W czwartek wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. W sobotę Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III - przygotowanie do I Komunii, a po Mszy św. o godz. 17.00 - spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
5. Jutro rozpoczyna się maj, miesiąc Maryjny. Nabożeństwo Majowe - codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Zachęcam do Nabożeństwa Majowego przy figurkach , na wioskach.
6. W tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w I Piątek od godz. 16.00, różaniec o godz. 16.30. W I Sobotę Msza św. i modlitwy o godz. 9.00.
7. Za tydzień o godz. 15.00 - rozpocznie się kolejny cykl spotkań dla narzeczonych w naszej parafii.
8. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny.III Niedziela Wielkanocna – 23.04.2023 r., Rok A

1. Dzisiejsza Niedziela jest Niedzielą Biblijną, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Biblijny.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. IV - przygotowanie do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
3. W poniedziałek, 24.04.2023 r., obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha BM, głównego patrona Polski, we wtorek Święto św. Marka, Ewangelisty.
4. W czwartek o godz. 2.00 - wyjazd pielgrzymów śladami św. Pawła Apostoła na Maltę.
5. Dziękuję za pomoc w tygodniu przy rozbieraniu Grobu Pańskiego i Ciemnicy - Ruchowi Rodzin Nazaretańskich. Dziękuje za pomoc Żołnierzom.
6. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, jest również Mały Gość Niedzielny.
7. We wtorek ks. Jarosław ma dzień swego patrona. Polećmy Go Chrystusowi Zmartwychwstałemu i opiece Matki Bożej. Pod Twoją obronę…
8. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności pani Kazimiera Ochtera, mieszkała na ul. Iwaszkiewicza, przeżyła 85 lat. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...Niedziela Miłosierdzia Bożego – 16.04.2023 r., Rok A

1. Dzisiejsza Niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 - koncert pieśni wielkanocnych w wykonaniu Przasnyskiego Chóru Męskiego.
3. Od dziś obchodzimy w Kościele Tydzień Miłosierdzia.
4. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III, przygotowanie do I Komunii, a po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. IV - przygotowanie do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
6. W piątek o godz. 18.00 - spotkanie formacyjne Rycerzy Św. Jana Pawła II
7. W piątek o godz. 19.00 Msza św. o uzdrowienie i modlitwy do św. Charbela z namarszczeniem olejami.
8. Spotkanie II Equipes Notre Dame - sobota godz. 14.00.
9. Pozostałe spotkania w wyznaczonych dniach i godzinach w tygodniu.
10. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, jest również Mały Gość Niedzielny.
11. W przyszły roku, w ostatnim tygodniu kwietnia, pielgrzymka do Ziemi Świętej („Ziemia Święta ponownie odkryta”). Można się już zapisać.
12. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności pani Stanisława Osowska, mieszkała na ul. Witosa 11, przeżyła 90 lat . Polećmy ją Miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 09.04.2023 r., Rok A

1. Dziś i jutro obchodzimy Święta Zmartwychwstania Pańskiego.
2. Dziś Msze św. jeszcze o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00, jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych, Msze św. jak w każdą niedzielę.
3. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali w tym roku przy dekoracji Ciemnicy: ks. Arturowi, ks. Jarosławowi i Kołu Biblijnemu oraz przy dekoracji Grobu Pańskiego: Rycerzom św. Jana Pawła II i I Equipes Notre Dame. Dziękuje za pomoc Andrzejowi Królikowskiemu. Dziękuję za głóg Straży z Karwacza. Serdeczne Bóg zapłać.
4. Dziękuję za czuwanie przy Grobie - Zuchom i Harcerzom, Straży z Karwacza i Zawadek, ministrantom i wszystkim, którzy trwali na adoracji przy Grobie Pańskim. Dziękuję za modlitwę różańcową KŻR.
5. Dziękuję za czynny udział w liturgii: Lektorom, Panu Organiście, wszystkim osobom śpiewającym, ministrantom, asyście i dzieciom do sypania kwiatami. Dziękuję wszystkim, którzy przynieśli kwiaty do sypania.
6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przez cały tydzień jest nowenna przed Świętem Miłosierdzia. W tym dniu Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III - przygotowanie do I Komunii, a po Mszy św. o godz. 17.00 - spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
8. W sobotę zbiórka ministrantów – godz. 10.00.
9. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy Wam Drodzy Goście i Parafianie serdeczne życzenia, błogosławionych i radosnych przeżyć z Chrystusem Zmartwychwstałym.
16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności ks. Witold Chełchowski, mieszkał na ul. M. Dąbrowskiej 6 , przeżył 74 lata, pochowany został w parafii Gąsewo. Polećmy księdza Witolda miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

ŻYCZENIA WIELKANOCNE BISKUPA PŁOCKIEGO 2023
Drogie Siostry i Drodzy Bracia, Drodzy Diecezjanie! Przed rokiem, podczas Wigilii Paschalnej, papież Franciszek powiedział: „Nasza nadzieja ma na imię Jezus. Wszedł do grobu naszego grzechu, dotarł do najdalszych miejsc, gdzie byliśmy zagubieni, przeszedł przez plątaninę naszych lęków, dźwigał ciężar naszych ucisków i z najciemniejszych głębin naszej śmierci obudził nas do życia i przemienił naszą żałobę w taniec”. Życzę Wam i sobie, byśmy uwierzyli, że Jezus obudził nas do życia, do pełni życia! Niech ta wiara czyni z nas radosnych świadków Chrystusa Zmartwychwstałego, by świat stawał się bardziej ludzki i bardziej Boży. Modlę się za Was i o modlitwę proszę!
† Szymon Stułkowski
Biskup PłockiNiedziela Palmowa – 02.04.2023 r., Rok A

1. Dziękuję ks. dr. Jackowi Czaplickiemu, proboszczowi Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży za obecność i kierowane do nas słowo Boże podczas naszych Rekolekcji Wielkopostnych. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali, aby czas Rekolekcji był jak najpiękniej przeżyty
( Kapłanom, Dyrekcji i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 1, paniom Katechetkom, ministrantom, lektorom na Mszach św. , lektorom rozważań Drogi Krzyżowej i Męki Pańskiej, Panu Edwardowi, Panu Organiście i wszystkim śpiewającym podczas rekolekcji i czasie Drogi Krzyżowej, Policji za bezpieczne przejście Drogi Krzyżowej. Dziękuję za wczorajszy Wieczór Chwały Annie i Januszowi Nachtygal i Zespołowi Armia Zbawiciela. Dziękuję asyście za udział w procesji.
2. Dziękuję Państwu Sawickim za ufundowanie sedilii do prezbiterium. Dziękuję Panu Stefanowi Kuskowskiemu za przywiezienie sedilii z okolic Radzynia Podlaskiego. Dziękuję Firmie „Kacprzak, technologie bezpieczeństwa” za wykonanie monitoringu w naszej parafii. Dziękuje za pomoc w tygodniu Żołnierzom.
3. Dziś 18 rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II, o godz. 21.37 zapalmy w naszych oknach świece.
4. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Palmowa: w liturgii Kościoła przeżywamy dziś radosne chwile wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, jest to zarazem Niedziela Męki Pańskiej. W naszej Parafii przeżywamy odpust parafialny, na cześć Chrystusa Zbawiciela . Jesteśmy po rekolekcjach, mam nadzieję, że wszyscy uzyskamy odpust zupełny z racji dzisiejszego święta. W dniu dzisiejszym procesja po Mszy św. o godz. 13.00, zapraszam całą asystę, dzieci do sypania kwiatami, Straż Pożarną z Karwacza i Zawadek, Rycerzy Św. Jana Pawła II.
5. Dzisiejszym dniem wkraczamy w Wielki Tydzień. Przeżyjmy go w łączności z Chrystusem Zbawicielem uczestnicząc w liturgii Triduum Paschalnego.
6. WIELKI CZWARTEK - Msza Wieczerzy Pańskiej - godz. 18.00
7. WIELKI PIĄTEK - Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej - Adoracja Krzyża - godz. 18.00
8. WIELKA SOBOTA -Liturgia światła - Liturgia Wigilii Paschalnej - godz. 19.00
9. NIEDZIELA WIELKANOCNA - Rezurekcja - godz. 6.00
10. Adoracja w Wielki Piątek i Wielką Sobotę do godz. 22.30. Wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego w Wielki Piątek o godz. 15.00. – Zapraszamy do czuwania przy Grobie - Straż Pożarną z Karwacza i Zawadek.
11. Dziś Gorzkie Żale o godz. 16.30, w Wielki Piątek ostatnia Droga Krzyżowa o godz. 17.15.
12. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Jeden posiłek bezmięsny do syta.
13. Święcenie pokarmów w sobotę od godz. 9.00 do 15.00 - co pół godziny.
14. Nawiedzajmy Grób Pański w Wielki Piątek, w godzinach wieczornych i w Wielką Sobotę przez cały dzień. Zapraszamy na różaniec w Wielki Piątek o godz. 20.30.
15. Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00. Zapraszam całą asystę, dzieci do sypania kwiatami, Straż Pożarną z Karwacza i Zawadek, Rycerzy św. Jana Pawła II.
16. Dziękuję za ofiary na Grób Pański i kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Karwacza, Zawadek i Wandolina, Gór Karwackich i Polnego Młyna, Wyrębu Karwackiemu, KŻR z Karwacza oraz wszystkim, którzy złożyli ofiarę na ten cel.
17. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Ks. Witold Chełchowski, mieszkał na ul. M. Dąbrowskiej 6, przeżył 74 lata, pochowany został w rodzinnej parafii Gąsewo i pan Kazimierz Domański, mieszkał na ul. Asnyka, przeżył 74 lata. Polećmy gich Miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023 r., Rok A

1. Dziś Gorzkie Żale o godz. 16.30.
2. W tym tygodniu przeżywać będziemy Rekolekcje Wielkopostne - od czwartku do soboty - od 30.03 – 01.04.2023 r. Rekolekcje będzie prowadził ks. dr Jacek Czaplicki z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży.

3. Nabożeństwa w czwartek i piątek:
godz. 7.00 - dla dorosłych
9.00 - dla dorosłych
10.30 - dla dzieci 11.45 - dla dzieci
16.00 - dla młodzieży i dorosłych
18.00 - dla dorosłych

sobota:
godz. 7.00 - dla dorosłych
9.00 - dla starszych i chorych
11.00 - dla dzieci, rodziców z małymi dziećmi i mam w stanie błogosławionym
16.00 - dla młodzieży i dorosłych
18.00 - dla dorosłych

Spowiedź przed i czasie Mszy św. Módlmy się o dobre przeżycie rekolekcji przez wszystkich parafian.
4. W piątek, w czasie rekolekcji, o godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla. W sobotę na godz. 9.00 - zapraszamy wszystkich starszych i chorych na Mszę św. z Sakramentem Namaszczenia Chorych, a na godz. 11.00 - zapraszamy dzieci, mamy w stanie błogosławionym i rodziców z małymi dziećmi, będzie specjalne błogosławieństwo.
5. W sobotę po Mszy św. o godz. 11.00 - spotkanie dla dzieci z kl. III i IV - przygotowanie do Komunii.
6. W sobotę I Sobota miesiąca - Różaniec o godz. 8.30.
7. Wyjazd do chorych z Panem Jezusem - w sobotę od południu. Proszę o zgłoszenie chorych.
8. Za tydzień Niedziela Palmowa - na Mszę św. przychodzimy z palmami, poświęcenie palm na każdej Mszy św. W tym dniu przeżywany nasz parafialny odpust. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 suma i 17.00. Będziemy po rekolekcjach, mam nadzieję, że wszyscy, którzy będą w łasce uświęcającej skorzystają z daru odpustu. Procesja będzie po Mszy św. o godz. 13.00. Na procesję zapraszam całą asystę i dzieci do sypania kwiatami. Zapraszam Straż Pożarną z Karwacza i Zawadek oraz Rycerzy św. Jana Pawła II na Drogę Krzyżową w piątek i na Mszę św. i procesję w Niedzielę Palmową na godz. 13.00.
9. Próba dzieci do sypania kwiatami w sobotę po Mszy św. o godz. 11.00.
10. Ofiarę na Grób Pański i kwiaty do Grobu Pańskiego będzie można jeszcze złożyć w czwartek i piątek - w czasie rekolekcji - składając ofiarę na tacę. Bóg zapłać za wszystkie dotychczasowe ofiary na Drodze Krzyżowej, od KŻR i indywidualne.
11. Dziękuję za pomoc w tygodniu Panom: Piotrowi i jego ekipie, Ryszardowi Zembrzuskiemu, Janowi Spalitabaka i Żołnierzom. Serdeczne Bóg zapłać.
12. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Są również Małe Goście Niedzielne i wydanie specjalne, Gość Extra - poświęcony relikwiom Męki Pańskiej w cenie 14 zł.
13. Spotkanie dla R-ów i chrzestnych przed chrztami w święta - w sobotę po Mszy o godz. 18.00.IV Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023 r., Rok A

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. IV - przygotowanie do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św.
2. Dziś i za tydzień o godz. 14.00 - spotkania dla narzeczonych.
3. Jutro obchodzimy liturgicznie Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
4. W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. Tego dnia można przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Na soliku z gazetami są jeszcze folderki do wzięcia.
5. Zapraszam do udziału w nabożeństwach w Wielkim Poście - w piątki - Droga Krzyżowa o godz. 17.30, w niedzielę - Gorzkie Żale o godz. 16.30.
6. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego będą zbierane jak w latach ubiegłych na Drodze Krzyżowej, mieszkańcy wiosek zbierają ofiary, można złożyć również indywidualnie.
7. Spotkania w tygodniu: Ruch Rodzin Nazaretańskich - środa godz. 18.40; Koło Biblijne - czwartek po Mszy św. o godz. 18.00; OAZA Dzieci Bożych i Młodzieżowa – piątek godz. 16.00; spotkanie dla ministrantów i kandydatów - sobota - godz. 10.00.
8. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, są również Małe Goście Niedzielne.
9. Można jeszcze włączyć się w Wielkanocne Dzieło Pomocy Dzieciom, są baranki na stół wielkanocny. Cena 8 zł.III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023 r., Rok A

1. Jutro 10 rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową, módlmy się w Jego intencji.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III - przygotowanie do I Komunii.
3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. IV - przygotowanie do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św.
4. Jutro, 13 marca o godz. 19.00 - Nabożeństwo Fatimskie. Przynieśmy intencje na karteczkach.
5. W piątek o godz. 19.00 - Msza św. o uzdrowienie i modlitwy do św. Charbela z błogosławieństwem olejami świętego.
6. Zapraszam do udziału w nabożeństwach w Wielkim Poście - w piątek - Droga Krzyżowa o godz. 17.30, w niedzielę - Gorzkie Żale o godz. 16.30.
7. Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego można składać jak w latach ubiegłych. Mieszkańcy wiosek zbierają ofiary, na Drodze Krzyżowej będą zbierane ofiary oraz indywidualnie można złożyć ofiarę. Bóg zapłać za ofiary składane w czasie Drogi Krzyżowej i od KŻR.
8. Spotkania w tygodniu: Ruch Rodzin Nazaretańskich - środa godz. 18.40; I Equipes Notre Dame czwartek godz. 18.00; Rycerze św. Jana Pawła II - piątek godz. 18.10; OAZA Dzieci Bożych i Młodzieżowa - piątek godz. 16.00; ministranci i kandydaci - sobota godz. 10.00.
9. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny.
10. Można już włączyć się w Wielkanocne Dzieło Pomocy Dzieciom. Tak jak w latach ubiegłych można nabyć baranka paschalnego na stół wielkanocny. Cena 8 zł. Baranek jest z białej czekolady.
11. Na pomoc misjonarzom pracującym w Afryce zebraliśmy 1300, zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
12. W tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Pani Jadwiga Dumańska, mieszkała w Górach Karwackich, przeżyła 91 lat i Pan Zbigniew Stanowski, mieszkał na ul. Wojskowej 5, przeżył 71 lat. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek ...II Niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2023 r., Rok A

1. Dziś I Niedziela miesiąca – adoracja po Mszy św. o godz. 10.00.
2. Dziś o godz. 15.00 - rozpoczynamy nowy cykl spotkań dla narzeczonych.
3. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 - spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III – przygotowanie do I Komunii.
5. Zapraszam do udziału w nabożeństwach w Wielkim Poście - w piątek - Droga Krzyżowa o godz. 17.30, w niedzielę - Gorzkie Żale o godz. 16.30.
6. Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego można składać jak w latach ubiegłych. Mieszkańcy wiosek zbierają ofiary, na Drodze Krzyżowej będą zbierane ofiary oraz indywidualnie można złożyć ofiarę.
7. Spotkania w tygodniu: Ruch Rodzin Nazaretańskich - środa godz. 18.40; Koło Biblijne - czwartek po Mszy św. o godz. 18.00; OAZA Dzieci Bożych - piątek godz. 16.00; ministranci i kandydaci na ministrantów - sobota godz. 10.00.
8. Ogłoszenie dla członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz wszystkich dla których trzeźwość w naszych rodzinach i narodzie jest ważna. Zapraszamy do kościoła na Mszę św. i spotkanie formacyjne dnia 6. marca - w poniedziałek - na godz. 18.00.
9. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, są Małe Goście Niedzielne .
10. Można już włączyć się w Wielkanocne Dzieło Pomocy Dzieciom. Tak jak w latach ubiegłych można nabyć baranka paschalnego na stół wielkanocny. Cena 8 zł. Baranek jest z białej czekolady.
11. Na pomoc poszkodowanym w wyniku wojny w Ukrainie – zebraliśmy 3200, zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
12. W II niedzielę Wielkiego Postu, we wszystkich kościołach, do puszek są zbierane ofiary na działalność kościelnego Dzieła Pomocy Ad Gentes, które pomaga polskim misjonarkom i misjonarzom sfinansować wiele przedsięwzięć i projektów, niezbędnych tamtejszym społecznościom lokalnym w których posługują w Afryce. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
13. W tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: +Józef Miłoszewski, mieszkał na ul. M. Dąbrowskiej 1, przeżył 88 lat. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek ...I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023 r., Rok A

1. W Środę Popielcową - rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, który przygotuje nas na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Już na początku Wielkiego Postu zróbmy sobie konkretne, realne do spełnienia postanowienie wielkopostne. Możemy dać również świadectwo wisując się do księgi trzeźwości na Wielki Post.
2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach w Wielkim Poście - w piątki - Droga Krzyżowa o godz. 17.30, w niedzielę - Gorzkie Żale o godz. 16.30.
3. W piątki Wielkiego Postu, ze względu na Drogę Krzyżową, Msza św. wieczorowa odprawiana będzie o godz. 18.10.
4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
5. W tygodniu przypada I Piątek, I Sobota i I Niedziela miesiąca. Spowiedź w I Piątek od godz. 16.00. W sobotę Msza św. i modlitwy I Soboty o godz. 9.00; w niedzielę adoracja po mszy św. o godz. 10.00.
6. W przeszłą niedzielę o godz. 15.00 rozpocznie się I spotkanie z nowego cyklu spotkań dla narzeczonych. Zapraszamy wszystkie pary, które zamierzają wziąć ślub w tym roku.
7. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego będą zbierane jak w latach ubiegłych na Drodze Krzyżowej, mieszkańcy wiosek zbierają ofiary, można złożyć również ofiarę indywidualnie.
8. Spotkania w tygodniu: ministranci i kandydaci - sobota godz. 10.00.
9. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, są również Małe Goście Niedzielne.
10. Zachęcam do włączenia się w Wielkanocne Dzieło pomocy Dzieciom. Tak jak w latach ubiegłych można nabyć baranka paschalnego na stół wielkanocny. Baranek jest z białej czekolady, w cenie 8 zł.
11. Dziękuje za wczorajszy Wieczór Chwały - Państwu Annie i Januszowi Nachtygal oraz Zespołowi Armia Zbawiciela.
12. Ks. biskup Szymon Stułkowski dziękuje wszystkim, którzy złożyli ofiarę na pomoc poszkodowanym wskutek trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Diecezja Płocka przekazała pierwszą transzę pomocy w wysokości 200.000, zł.
13. Dziś ofiarami do puszek wspieramy poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie.
14. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Pan Bolesław Mróz, mieszkał na ul. Przepałkowskiego, przeżył 72 lata. Polećmy go Miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…VII Niedziela Zwykła – 19.02.2023 r., Rok A

1. Dziś 19 lutego – rozpoczyna się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią otoczmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu. Można wpisać się do księgi trzeźwości na okres Wielkiego Postu.
2. W najbliższą środę ( 22.02.2023 r.) - Środa Popielcowa - rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, który przygotuje nas na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Msze św. z posypaniem głów popiołem - o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Rozpocznijmy czas Wielkiego Postu od spotkania z Chrystusem, który dał nam wzór 40-to dniowego postu. Już na początku Wielkiego Postu zróbmy sobie konkretne, realne do spełnienia postanowienie wielkopostne.'
3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach w Wielkim Poście - w piątki - Droga Krzyżowa o godz. 17.30, w niedzielę - Gorzkie Żale o godz. 16.30.
4. W piątki Wielkiego Postu, ze względu na Drogę Krzyżową, Msza św. wieczorowa odprawiana będzie o godz. 18.10.
5. W sobotę 25 lutego o godz. 20.00 - Wieczór Chwały. Zapraszamy do wspólnego uwielbienia Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
6. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego będą zbierane jak w latach ubiegłych na Drodze Krzyżowej, mieszkańcy wiosek zbierają ofiary, można złożyć również ofiarę indywidualnie.
7. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, jest również Mały Gość Niedzielny.
8. O 24 lutego trafi do kin bardzo wartościowy film pt. „Opiekun”, warto obejrzeć.
9. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Pani Krystyna Ropelewska, mieszkała na ul. Witosa 4, przeżyła 74 lata. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…VI Niedziela Zwykła – 12.02.2023 r., Rok A

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. IV - przygotowanie do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
2. Jutro, 13 lutego, Nabożeństwo Fatimskie - godz. 19.00. Przynieśmy intencje na karteczkach.
3. W piątek o godz. 19.00 - Msza św. o uzdrowienie i modlitwy do św. Charbela. Przynieśmy intencje na karteczkach.
4. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich - środa godz. 18.40.
5. Spotkanie formacyjne Rycerzy św. Jana Pawła II w piątek o godz. 18.00.
6. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny.
7. Dzisiejsza zbiórka ofiar do puszek przeznaczona jest na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
8. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Zofia Ejzak, mieszkała na Al. Woj. Polskiego 1, przeżyła 68 lat; Krystyna Mórawska, mieszkała na ul. Przepałkowskiego, przeżyła 88 lat. Polećmy je Miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…V Niedziela Zwykła – 05.02.2023 r., Rok A

1. Dziś jest I niedziela miesiąca, adoracja po Mszy św. o godz. 10.00.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III, przygotowanie do I Komunii.
3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. IV, przygotowanie do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
4. W sobotę, 11 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Chorego, polecajmy Panu Bogu wszystkich chorych.
5. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich w środę o godz. 18.40.
6. Spotkanie Koła Biblijnego w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.
7. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów i ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
8. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny.
9. Dziękuję za pomoc przy rozbieraniu żłóbka i choinek – Wandzie i Ludwikowi Kobylińskim, Tadeuszowi Chodkowskiemu, Ruchowi Rodzin Nazaretańskich, I Equipes Notre Dame i Rycerzom św. Jana Pawła II, wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.
10. Dziękuję za odśnieżanie w tygodniu.
11. Za tydzień 2 niedziela miesiąca, Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
12. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Janina Ostrowska, mieszkała na ul. Makowskiej, przeżyła 97 lat. Polećmy ją miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...IV Niedziela Zwykła – 29.01.2023 r., Rok A

1. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 - spotkanie pielgrzymów na Maltę, a po Mszy św. o godz. 17.00 - spotkanie kandydatów do bierzmowania.
2. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III, przygotowanie do I Komunii.
3. W czwartek , 2 lutego, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. z poświęceniem gromnic o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
4. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Piątek - spowiedź od godz. 16.00, różaniec o godz. 16.20. W I Sobotę - Msza św. i modlitwy o godz. 9.00.
5. Za tydzień I Niedziela miesiąca - adoracja po Mszy św. o godz. 10.00.
6. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich - w środę o godz. 18.40.
7. Spotkanie kandydatów na ministrantów i ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
8. Dziękuję za wczorajszy Wieczór Chwały - Annie i Januszowi Nachtygal oraz Zespołowi Armia Zbawiciela.
9. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. We wszystkich rodzinach, które odwiedziliśmy, była wspólna modlitwa i rozmowa o sytuacji i problemach rodziny. W większości rodzin czuło się wielkie przeżycie związane z wizytą księdza po kolędzie. Miło było spotkać się z rodzinami, które systematycznie uczestniczą w sakramentach świętych. Dziękujemy, jako duszpasterze naszej parafii za pełne życzliwości i pobożności spotkania w waszych domach. Wszystkim rodzinom życzymy Bożego błogosławieństwa oraz zdrowia duszy i ciała na każdy dzień tego roku. Bóg zapłać za ofiary, które złożyliście na potrzeby diecezji i parafii.
10. Rodziny, które nie mogły być na kolędzie w wyznaczonym czasie, mogą jeszcze umówić się indywidualnie.
11. W tym roku do prezbiterium wstawione będą nowe sedilia. Zamierzamy również wykonać nowe ogrodzenie od Al. Jana Pawła II i ul. Żwirki i Wigury.
12. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Jest również Mały Gość Niedzielny.
13. W czwartek o godz. 19.00 rozbieramy żłóbek i choinki, chętnych do pomocy zapraszamy.
14. Pomódlmy się w intencji wszystkich rodzin, które odwiedziliśmy po kolędzie, prosząc o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej. Pod Twoją obronę...
III Niedziela Zwykła – 22.01.2023 r., Rok A

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Słowa Bożego.
2. W sobotę o godz. 20.00 - WIECZÓR CHWAŁY, zapraszamy wszystkich do uwielbienia Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00 - spotkanie pielgrzymów na Maltę, a po Mszy św. o godz. 17.00 - spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
4. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii.
5. Rodziny, które nie mogły być obecne w domu, w czasie kolędy lub były chore, a chciałyby błogosławieństwa dla swojej rodziny i domu, to mogą umówić się indywidualnie po każdej Mszy św. w niedzielę albo w tygodniu.
6. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, jest również Mały Gość Niedzielny.
7. Dziękuje za odśnieżanie w tygodniu.
8. Pomódlmy się w intencji wszystkich rodzin, które odwiedziliśmy po kolędzie, prosząc o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej. Pod Twoją obronę...
9. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Andrzej Bulicki, mieszkał na ul. Makowskiej, przeżył 67 lat. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

Kolęda w tygodniu:

Poniedziałek 23.01.2023 r. - ul. Tęczowa 8 a, 8b, 8c - od godz. 14.30

Wtorek 24.01.2022 r. - ul. Tęczowa 8 d, 8 e, Al. Jana Pawła II 5a, 5b - od godz. 15.00

Środa 25.01.2022 r. - Al. Jana Pawła II 3 a - od godz. 15.00

Czwartek 26.01.2022 r. – Al. Jana Pawła II 5 d, ul. Św. Krzysztofa (Osiedle Poetów) - od godz. 15.00

Sobota 28.01.2022 r. – ul. Floriana, ul. Różana - od godz. 9.00
II Niedziela Zwykła – 15.01.2023 r., Rok A

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. IV - przygotowanie do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
2. W piątek (III piątek miesiąca) o godz. 19.00 Msza św. o uzdrowienie i modlitwy do św. Charbela.
3. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny.
4. Pomódlmy się za wszystkie rodziny, które odwiedziliśmy w tygodniu w wizycie duszpasterskiej, prosząc dla nich o opiekę Matki Bożej i błogosławieństwo Boże. Pod Twoją obronę...

Kolęda w tygodniu:

Poniedziałek 16.01.2023 r. - ul. Kopernika, ul. Starzyńskiego,
ul. Starzyńskiego 2 - od godz. 9.00
- ul. Witosa 1, 2, 4, 6, 7 - od godz. 14.30

Wtorek 17.01.2023 r. - ul. Baranowska, ul. Oszkobłok, ul. Pogodna - od godz. 10.00
- ul. Witosa 3, 5, 11 - od godz. 15.00

Środa 18.01.2023 r. - ul. Matuszewskiego - od godz. 9.00
ul. Witosa 9, 13
ul. M. Dąbrowskiej 1, 3, 5 - od godz. 15.00

Czwartek 19.01.2023 r. - Osiedle Wschód (ul. Kisielewskiego, ul. Kossaka, ul. Matejki, ul. Chełmońskiego, ul. Malczewskiego, ul. Brzechwy) - od godz. 15.00
ul. M. Dąbrowskiej 2, 4, 6, 7 - od godz. 14.30

Piątek 20.01.2023 r. - ul. Gałczyńskiego, ul. Witkiewicza
ul. Tęczowa 4, 6a, 6b, 6c, 6d - od godz. 14.30

Sobota 21.01.2023 r. - Al. Jana Pawła II i Osiedle Waliszewo - od godz. 9.00

Poniedziałek 23.01.2023 r. - ul. Tęczowa 8a, 8b, 8c, 8d, - od godz. 14.30

Niedziela Chrztu Pańskiego – 08.01.2023 r., Rok A

1. Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Pamiętajmy dziś o dniu naszego chrztu, o rodzicach i rodzicach chrzestnych.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie rodziców i dzieci z kl. III - przygotowanie do I Komunii.
3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. IV, przygotowanie do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
4. Dziś o godz. 15.00 spotkanie dla narzeczonych.
5. W piątek, 13 stycznia, Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, przynieście intencje na karteczkach.
6. Dziś II niedziela miesiąca Zespół Charytatywny CARITAS zbiera do puszek ofiary na pomoc najbardziej potrzebującym. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
7. W Uroczystość Objawienia Pańskiego odbył się Orszak Trzech Króli. Dziękuję Panu Bogdanowi Ćwiek, koordynatorowi Orszaku z naszej parafii, dziękuję Strażakom z Karwacza i Zawadek za pomoc, dziękuję Policji za czuwanie nad bezpiecznym przejściem Orszaku, dziękuję Panu Organiście i wszystkim śpiewającym, dziękuję Szymonowi Leszczyńskiemu, niosącemu nagłośnienie, dziękuję Rycerzom św. Jana Pawła II, dziękuję Panu Jackowi Piotrowskiemu i wszystkim zaangażowanym w przemarsz Orszaku, dziękuję wszystkim uczestnikom Orszaku.
8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego (od Nowego Roku po 10 zł). Jest również Promyczek Dobra i Mały Promyczek Dobra.
9. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Hanna Gadomska, mieszkała na ul. Różanej, przeżyła 75 lat; Jan Kozicki, mieszkał w Sierakowie, przeżył 65 lat. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

Kolęda w tygodniu:

Poniedziałek 09.01.2023 r. - ul. Asnyka i ul. Orzeszkowej - od godz. 9.00
- ul. Wojskowa 22, 24, 26, 28, 32 - od godz. 15.00

Wtorek 10.01.2023 r. - Al. Wojska Polskiego
Al. Wojska Polskiego 1 - od godz. 14.00

Środa 11.01.2023 r. - ul Jesionowa - od godz. 9.00
- ul. Cicha - od godz. 10.00
- ul. Baczyńskiego, ul. Tuwima,
- ul. Prusa, ul. Norwida - od godz. 15.00

Czwartek 12.01.2023 r. - ul. Przepałkowskiego, ul. Lotników - od godz. 15.00

Piątek 13.01.2023 r. - - ul. Iwaszkiewicza, ul. Reymonta - od godz. 15.00

Sobota 14.01.2023 r. - ul. Broniewskiego, ul. Konopnickiej
ul. Mickiewicza, ul. Jasna, ul. Żeromskiego - od godz. 9.00

Poniedziałek 16.01.2023 r. - ul. Kopernika, ul. Starzyńskiego , ul. Starzyńskiego 2 (bloki) - od godz. 9.00
- ul. Witosa 1, 2, 4, 6, 7 - od godz. 14.30Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 01.01.2023 r., Rok A

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
2. Wczoraj odszedł do wieczności emerytowany papież Benedykt XVI. Módlmy się o radość nieba dla niego.
3. W piątek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego - Uroczystość Trzech Króli. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00. W Uroczystość Trzech Króli święcimy kredę, kadzidło i wodę. Kredą znaczymy drzwi naszych domów pisząc C+M+B - 2023. W Uroczystość Trzech Króli po Mszy św. o godz. 11.30 przejdziemy w Orszaku Trzech Króli na rynek naszego miasta. Zabierzmy ze sobą korony, zielone peleryny i śpiewniki z kolędami z lat ubiegłych.
4. Za tydzień Święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.
5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III, przygotowanie do I Komunii.
6. Za tydzień o godz. 15.00 rozpoczyna się cykl spotkań dla narzeczonych.
7. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Spowiedź podczas każdej Mszy św.. Różaniec o godz. 16.20.
8. Najbliższa sobota to I Sobota miesiąca, Msza św. i modlitwy o godz. 8.00.
9. Za tydzień II Niedziela miesiąca, Zespół Charytatywny po Mszach św. będzie zbierał ofiary na pomoc najbardziej potrzebującym.
10. W czasie kolędy sprawy kancelaryjne można załatwić po Mszy św. o godz. 7.00 lub po Mszy św. o godz. 18.00.
11. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Ryszard Berent, mieszkał na ul. Wojskowej 4, przeżył 64 lata; Marianna Opalach, mieszkała w Sierakowie, przeżyła 84 . Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

Kolęda w tygodniu:

Poniedziałek 02.01.2023 r. - ul. Żwirki i Wigury - od godz. 9.00
ul. Żwirki i Wigury 6 i 13 e, f, g, h, i, j - od godz. 15.30
ul. Wojskowa 2 i 8 - od godz. 15.30

Wtorek 03.01.2023 r. - ul. Wojskowa 4, 10 i 12 - od godz. 15.00

Środa 04.01.2023 r. - ul. Makowska nieparzyste - od godz. 9.00
- ul. Wojskowa 6, 14, 16, - od godz. 15.00

Czwartek 05.01.2023 r. - ul. 9 Maja - od godz. 9.00
- ul. Wojskowa 5, 18, 20 - od godz. 15.00

Sobota 07.01.2023 r. - ul. Makowska numery parzyste - od godz. 9.00

Poniedziałek 09.01.2023 r. - ul. Asnyka, ul. Orzeszkowej - od godz. 9.00
- ul. Wojskowa 22, 24, 26, 28, 32 - od godz. 15.00

Archiwum: Rok 2011
Archiwum: Rok 2012
Archiwum: Rok 2013
Archiwum: Rok 2014
Archiwum: Rok 2015
Archiwum: Rok 2016
Archiwum: Rok 2017
Archiwum: Rok 2018
Archiwum: Rok 2019
Archiwum: Rok 2020
Archiwum: Rok 2021
Archiwum: Rok 2022

Menu

Strona główna
Historia
Duszpasterze
Porządek nabożeństw
Kancelaria Parafialna
Życie Parafialne
Intencje Mszalne
Ogłoszenia Parafialne
Felietony
Kraina Łagodności
Grupy Parafialne
Powołania
Galeria
Ciekawe strony
Konkursy dla najmłodszych
Parafia na YOUTUBE
Ciekawy film
Kontakt© 2004 - 2011 Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
Al. Jana Pawła II 10, 06-300 Przasnysz, tel. (29) 752 39 93

www.opoka.org.pl