Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu  Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
 Strona główna Porządek nabożeństw Życie parafialne Kontakt
Życie Parafialne





Dzień eucharystyczny

Sobota - 10.12.2022 r.

7.00 - Msza św. z homilią. Po liturgii wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie adoracji.
8.30 - Jutrznia w intencji Kościoła i duchowieństwa.
9.00 - Śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
9.30 - Adoracja w ciszy / adoracja grup parafialnych.
12.00 - Śpiewany Anioł Pański. Siedem psalmów pokutnych.
12.30 - Adoracja w ciszy / adoracja grup parafialnych.
15.00 - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Śpiew Suplikacji.
16.00 - Różaniec w intencji dzieci i młodzieży. Akt ofiarowania Najświętszemu Sercu Jezusowemu.
Sprawowanie sakramentu pokuty.
Schowanie Najświętszego Sakramentu (bez błogosławieństwa).
17.00 - Msza św. wotywna o Najświętszym Sakramencie z homilią.
18.30 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu na ołtarzu. Nabożeństwo adoracyjne w intencji małżeństw, rodzin, osób rozwiedzionych, związków nieregularnych. Śpiew aktów uwielbienia.
19.30 - Adoracja wspólnot i stowarzyszeń parafialnych.
21.00 - Śpiew hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
- Zakończenie adoracji. Apel Jasnogórski.







Biskup Szymon Stułkowski 31 października 2022 roku kanonicznie objął Diecezję Płocką. Od tego momentu jego imię będzie wymawiane w czasie Mszy Świętej w modlitwie eucharystycznej. To wielki dzień dla naszego Kościoła.
Liturgia Godzin zgromadziła dotychczasowego Administratora Apostolskiego bpa Wiesława Śmigla, bpa Mirosława Milewskiego – biskupa pomocniczego, biskupów seniorów: Piotra Liberę i Romana Marcinkowskiego oraz kolegium konsultorów i pracowników Kurii Diecezjalnej Płockiej. Po celebracji modlitwy brewiarzowej kanclerz Kurii Diecezjalnej Płockiej, Ks. Piotr Grzywaczewski, odczytał komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce z 22 października 2022 r. o nominacji nowego biskupa płockiego. Następnie, księża biskupi i członkowie kolegium konsultorów podpisali protokół kanonicznego objęcia diecezji przez nowego ordynariusza.
"Cieszę się, że nowym biskupem płockim zostaje bp. Szymon. Pastoralista, człowiek wielkiego serca, a przede wszystkim człowiek zakochany w duszpasterstwie" – powiedział bp Śmigiel – "Niech Bóg błogosławi diecezji płockiej."
"Kościół, który tu żyje, na Mazowszu, na terenie diecezji płockiej, jest jak pociąg, który od prawie 950 lat jest w drodze ku wieczności, ku niebu. Ja dzisiaj dosiadam się do tego pociągu, otwieram drzwi przedziału i widzę, że jest wolne miejsce. Dosiadam się do tej wspólnoty i proszę o życzliwe przyjęcie. I od tego momentu nie jest to tylko wasz pociąg, ale także mój, czyli nasz. Chcę służyć Panu Bogu i wam najlepiej jak potrafię. Zdaję sobie sprawę, że biorę odpowiedzialność za zbawienie ponad 800 tysięcy ludzi, którzy tu żyją. Proszę was o życzliwe przyjęcie i współpracę w dziele budowania tu i teraz Królestwa Bożego i gorąco proszę o modlitwę w mojej intencji" – powiedział nowy płocki ordynariusz.
Po tym głos zabrał przedstawiciel kolegium konsultorów ks. prał. dr Marek Jarosz – rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Podziękował za obecność bp Wiesława w naszej diecezji, a bpowi Szymonowi życzył pomyślności i dostrzegania Chrystusa w każdym człowieku. Na zakończenie nabożeństwa nowy biskup płocki udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Uroczysty ingres odbędzie się 26 listopada o godz. 11.00, natomiast spotkanie z duchowieństwem w jego przeddzień – 25 listopada. Otoczmy swoją modlitwą nowego biskupa płockiego, bpa Szymona Stułkowskiego oraz całą diecezję płocką.

Niech święty Stanisław Kostka – patron diecezji – oręduje za nami w niebie!






W sobotnie przedpołudnie – 29 października – ministranci z naszej Parafii razem ze swoim opiekunem, ks. Jarosławem Korniakiem, wzięli udział w Dekanalnym Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów, który odbywał się w Szkole Podstawowej nr 1 w Przasnyszu. Po walecznych bojach, pragniemy poinformować wszystkich, że najmłodsi zajęli I miejsce (roczniki 2011-2015), czym zakwalifikowali się do etapu rejonowego. Natomiast ministranci starsi w kategorii lektorów uplasowali się na II miejscu (roczniki 2002-2006). Organizatorem turnieju był wikariusz Parafii pw. św. Wojciecha w Przasnyszu, ks. Ryszard Raczkowski - Dekanalny Duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza.
Wszystkim gratulujemy zwycięstwa i życzymy wytrwałości w sportowych zmaganiach!
Króluj nam Chryste!



Dzień Patronalny to zarazem okazja, by wyrazić wdzięczność tym, z którymi Opatrzność złączyła nas na co dzień.
6 października ks. Artur - wikariusz naszej Parafii, świętuje swój Dzień Patrona. Dla każdego księdza najbliższą rodziną i całym życiem jest Parafia. W imieniu całej Wspólnoty Parafialnej pragniemy złożyć ks. Arturowi najserdeczniejsze życzenia.

Drogi księże Arturze!
Dzień Twoich Imienin, to dla nas radosna okazja,
aby podziękować Bogu Ojcu za dar Twojego życia
i dar duszpasterskiego posługiwania.

Życzymy Ci drogi Księże Arturze,
abyś doświadczał szczególnej troski Bożej Opatrzności,
jaśniał świętością, czerpał radość z podejmowania trudnych wyzwań,
nie zniechęcał się przeciwnościami i był otoczony serdecznymi przyjaciółmi,
którzy nigdy nie zawiodą i zawsze będą wspierać modlitwą.

Niech Bóg Ojciec darzy Księdza szczególnymi łaskami,
Jezus Chrystus będzie wzorem i przewodnikiem na wszystkich drogach,
Duch Święty opromienia swoim światłem i wyposaża w nadzwyczajne charyzmaty,
a w sercu Matki Najświętszej niech Ksiądz zawsze znajduje ukojenie jako Jej syn umiłowany.
- Wdzięczni parafianie -


MALTA
Wyspa św. Pawła Apostoła

Termin:
27.04 – 04.05.2023r.

I DZIEŃ – WARSZAWA – MALTA
Przelot na trasie Warszawa – Malta. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

II DZIEŃ – LA VALLETTA
La Valletta – stolica Malty: XVI – wieczna katedra św. Jana Chrzciciela z bogatym barokowym wnętrzem, płytami nagrobnymi upamiętniającymi zmarłych rycerzy i obrazem Caravaggia „Ścięcie św. Jana”; kościół św. Pawła Rozbitka; Ogrody Barracca – dawniej prywatne ogrody włoskich rycerzy w zakonie św. Jana, wspaniały widok na port; pokaz „Malta Experience” – prezentujący wielowiekową historię Malty; Muzeum Archeologiczne. Nocleg.

III DZIEŃ – VITTORIOSA – SENGLEA – COSPICUA
Przejazd do trzech miast – Vittoriosy, Senglei i Cospicuy (dawna siedziba Zakonu Maltańskiego). Stare Miasto Birgu – kościół św. Wawrzyńca. Rejs statkiem po dwóch portach – Marsamxett i Grand Harbour. Melieha – narodowe sanktuarium z cudowną ikoną NMP, należącą do szkoły ikon św. Łukasza. Nocleg.

IV DZIEŃ – GOZO
Rejs na wyspę Gozo, oddaloną o 6 km od północnego brzegu Malty, drugą co do wielkości wyspę archipelagu. Sanktuarium Maryjne w Ta’ Pinu. Victoria – stolica Gozo – katedra Wniebowzięcia NMP; cytadela. Ggantija – megalityczna świątynia z ok. 3600 r. p.Ch., uchodząca za najstarszą wolno stojącą budowlę świata, Dwejra – wspaniałe dzieła natury: m.in. tzw. Wewnętrzne Morze oraz Skała Fungus. Powrót na Maltę. Nocleg.

V DZIEŃ – BŁĘKITNA GROTA – WYSPA ŚW. PAWŁA
Południowo – zachodnia część wyspy, bogata w klify, groty i jaskinie. Wioska rybacka Wied iz-Zurrieq, rejs łodzią, wzdłuż malowniczych klifów, do tzw. Błękitnej Groty (w zależności od warunków pogodowych). Wioska rybacka Marsaxlokk. Zatoka św. Pawła – miejsce gdzie zgodnie z tradycją rozbił się statek ze św. Pawłem na pokładzie (przepłynięcie typowymi lokalnymi łódkami „luzzu”). Nocleg.

VI DZIEŃ – MDINA – RABAT – DINGLI CLIFFS
Mosta – kościół Wniebowzięcia NMP z jedną z największych na świecie kopuł. Mdina – dawna stolica Malty, otoczona fortyfikacjami: katedra św. Piotra i Pawła. Rabat – kościół i grota, w której zgodnie z tradycją mieszkał św. Paweł podczas pobytu na wyspie. DingliCliffs – najwyższy punkt Malty. Nocleg.

VII DZIEŃ – CZAS WOLNY
Całodzienny wypoczynek. Nocleg.

VIII DZIEŃ – MALTA – WARSZAWA
Przelot na trasie Malta – Warszawa. Zakończenie pielgrzymki.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

CENA:
2150 PLN + 700 EUR

CENA ZAWIERA:
- przelot na trasie Warszawa – Malta – Warszawa
- zakwaterowanie w hotelu 3* /pokojedwuosobowe, dopłata do jednoosobowego 195 EUR/
- wyżywienie 2 razydziennie /śniadanie, obiadokolacja/
- przejazdy autokarem wg programu
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- rejsy wg programu
- opiekę pilota
- usługę lokalnego przewodnika
- zestawy słuchawkowe tour quide
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
- składkę na turystyczny Fundusz Pomocowy
- ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/





Zapraszamy do obejrznia galerii zdjęć z Dożynek Parafialnych (28 sierpnia 2022 r.).

Zapraszamy do galerii: Dożynki Parafialne - 28 sierpnia 2022
Wejdź do Galerii





Zapraszamy do obejrznia galerii zdjęć z pielgrzymki "Szlakiem Historii Chrześcijaństwa na Ziemiach Polskich", która odbyła się w dniach 16-18 sierpnia 2022 r.

Zapraszamy do galerii: Pielgrzymka "Szlakiem Historii Chrześcijaństwa na Ziemiach Polskich"
Wejdź do Galerii





Pragniemy poinformować, że z dniem 24 sierpnia 2022 roku decyzją J.E. Ks. Bpa Piotra Libery zakończy pracę duszpasterską w naszej Parafii ks. Andrzej Żywiałowski. Uroczyście pożegnamy go we wtorek na wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Ks. Andrzej pracował w naszej Parafii od 22 sierpnia 2019 r. To już 3 lata. A jakże owocne. Opiekował się Liturgiczną Służba Ołtarza, grupą lektorską, scholą. Prowadził Nabożeństwa Fatimskie i Apele Jasnogórskie. Katechizował w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu, przygotowywał dzieci do I Komunii i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św. Za wszelkie dobro, sprawowane sakramenty święte, głoszone Słowo Boże, za życzliwość i uśmiech składamy serdeczne podziękowanie. Życzymy ks. Andrzejowi, by Dobry Jezus, Ten, Który go powołał obdarzał go licznymi łaskami na nowej placówce duszpasterskiej.
Z dniem 24.08.2022 r. ks. Andrzej Żywiałowski rozpoczyna pracę w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dzierzgowie w dekanacie dzierzgowskim. Liczymy, że w sercu zostanie ślad z "przasnyskiej ziemi", by zawsze z radością powracał w nasze strony. Nie mówimy żegnaj, ale po prostu do zobaczenia!
Szczęść Boże!

Równocześnie z tym samym dniem rozpoczyna pracę w naszej Parafii ks. Jarosław Korniak, ostatnio pracujący w parafii Dobrzyń n. Drwęcą. Witamy cię księże Jarosławie w naszej najmłodszej Parafii Przasnysza. Odtąd jesteś jednym z nas. Życzymy, by Pan Jezus pomagał ci w trudzie kapłańskiej pracy a Maryja, Niepokalana Przewodniczka z Przasnysza, wypraszała Tobie moc łask.


Pielgrzymka szlakiem Historii Chrześcijaństwa
na Ziemiach Polskich

Termin:
16.08 – 18.08.2022

1 dzień (16.08.2022):
Przasnysz – Płock – Kalisz – Gołuchów – Licheń Stary
Wyjazd w bardzo wczesnych godzinach porannych. Przejazd w kierunku Płocka. Wizyta w Katedrze Najświętszej Marii Panny w Płocku. Najcenniejszy zabytek położony na Wzgórzu Tumskim, 60 m nad poziomem rzeki Wisły. Miejsce bardzo cenne ze względu na najstarsze miejsce spoczynku władców Polski. Muzeum Katedralne. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przejazd do Kalisza - najstarszego miasta w Polsce. Wizyta w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa - Msza św. Spacer po pięknej starówce Kaliskiej i wizyta w Katedrze Świętego Mikołaja. Przejazd do Gołuchowa. Wizyta w bajkowym zamku w Gołuchowie. Ten zamek, wzorowany na rezydencjach nad Loarą, stał się miedzy innymi filmową rezydencją królowej Bony i scenerią historii szpaka Mateusza w Akademii Pana Kleksa. W parku znajduje się zagroda zrekultywowanego stada Żubrów. Przejazd do Lichenia Starego. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień (17.08.2022):
Licheń Stary – Poznań – Licheń Stary
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem - zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski. Przejazd do Poznania - bajkowej stolicy Wielkopolski. Zwiedzanie miasta - Stary Rynek z jego ratuszem, kamieniczkami, pręgierzem, pałacami: Górków, Działyńskich oraz Wzgórze Przemysława; Wieża ratuszowa; Fara - najpiękniejszy kościół barokowy w Polsce; Kolegium Pojezuickie; Katedra ze Złotą Kaplicą oraz Ostrów Tumski. Przejazd do Lichenia. Obiadokolacja i nocleg.

3.dzień (18.08.2022):
Licheń Stary – Gniezno – Biskupin – Przasnysz

Śniadanie. Gniezno: gotycka Bazylika Prymasowska Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z grobowcem i relikwiarzem św. Wojciecha. W katedrze koronowani byli dwaj pierwsi polscy królowie Bolesław Chrobny i Mieszko II. Drzwi Gnieźnieńskie, będącymi jednym z ważniejszych zabytków plastyki romańskiej w Europie. Odlane z brązu drzwi wykonano zapewne w Polsce około 1170 roku. Pomnik Bolesława Chrobrego. Biskupin - Rezerwat archeologiczny w Biskupinie, jest jednym z największych w Europie. Kruszwica - miasto nazywane legendarną stolicą Polski, w czasach rzymskich leżała na szlaku bursztynowym. Przejazd do Przasnysza.

Zapisy u ks. Proboszcza - Parafia p.w. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu



Szanowni Państwo!
Za nami pierwsze, tak wyczekiwane, wczesnowiosenne dni. Jednak dla strażaków okres wczesnej wiosny - szczególnie miesiące marzec i kwiecień - od lat kojarzą się ze wzmożoną ilością zdarzeń związanych z wypalaniem traw.
Od kilku lat obserwujemy utrzymującą się na wysokim poziomie ilość działań ratowniczo - gaśniczych związanych z pożarami traw na terenie województwa mazowieckiego. Pomimo corocznych licznych działań prewencyjnych, mających uświadamiać o szkodliwości tego procederu, ilość interwencji związanych z gaszeniem pożarów traw oscyluje na poziomie kilku tysięcy. Od początku 2022 roku na terenie województwa mazowieckiego odnotowano już ponad 3 500 pożarów związanych z wypalaniem traw. Każdy z tych pożarów niesie za sobą tragiczne konsekwencje dla ekosystemu i stanowią zagrożenie dla życia zwierząt i ludzi. Za większość z tych zdarzeń, niestety, odpowiedzialność ponosi człowiek.
Tak, proszę Państwa - wypalanie traw jest groźne również dla życia ludzkiego i trzeba o tym głośno przypominać. W 2013 r. podczas jednej z akcji gaśniczych związanych z usuwaniem pożarów traw na terenie naszego województwa zginął strażak. W tym roku tragiczny bilans zdarzeń związanych z wypalaniem traw to już jedna ofiara śmiertelna i siedmioro poszkodowanych.
Charakterystyczne dla tych pożarów jest to, że bardzo często wymykają się one spod kontroli, przenosząc się na pobliskie lasy i zabudowania. Pożary te są trudne do opanowania, a przy silnym wietrze bardzo szybko rozprzestrzeniają się na ogromne powierzchnie. Ludzie w wyniku takich zdarzeń, niejednokrotnie, tracą dorobek całego życia, a osoby przebywające w sąsiedztwie pożaru ulegają zatruciu dymem. Inną konsekwencją tego rodzaju pożarów jest również zmniejszenie widoczności na drogach związane z dużym zadymieniem, co skutkować może kolizjami drogowymi. Podpalanie traw jest zatem bardzo ryzykownym sposobem przeprowadzania wiosennych porządków.
Wypalanie traw to również duże zagrożenie dla lasów. Tereny upraw rolniczych i leśnych często ze sobą sąsiadują, a czasem wręcz przenikają się. Ogień z nieużytków często przenosi się na obszary leśne, stanowiąc zagrożenie dla leśnej zwierzyny niszcząc bezpowrotnie bezcenne drzewostany, które po pożarze odradzają się przez wiele dziesiątków lat.
PRZYPOMINAMY RÓWNIEŻ - WYPALANIE TRAW JEST ZABRONIONE I KARALNE!
Przepisy zakazujące wypalania traw określony został w Ustawie o ochronie przyrody oraz w Ustawie o lasach. Kodeks wykroczeń przewiduje za to karę nagany, aresztu lub grzywny, której wysokość może wynieść od 5 tys. do 20 tys. zł. Co więcej, jeśli w wyniku podpalenia trawy dojdzie do pożaru, który sprowadzi zagrożenie utraty zdrowia lub życia wielu osób albo zniszczenia mienia wielkich rozmiarów, wtedy sprawca - zgodnie z zapisami Kodeksu karnego - podlega karze pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
Pamiętajmy i weźmy sobie do serca apele strażaków: Wypalanie traw jest niebezpieczne, szkodliwe dla całego ekosystemu, kompletnie nieopłacalne i zabronione prawem.
Warszawa, dnia 30 marca 2022 r.

nadbryg. Jarosław Nowosielski
Mazowiecki Komendant Wojewódzki
Państwowej Straży Pożarnej





Wielki Czwartek każdego roku przenosi nas myślami do Wieczernika. To tam Jezus ustanowił dwa święte sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. My, w tym roku, również zgromadziliśmy się na uroczystej Mszy Świętej, zwanej Mszą Wierzeczy Pańskiej, aby dziękować Bogu za dary, jakie nam ofiarował przed wiekami. Tym samym rozpoczęliśmy obchody Triduum Paschalnego - trzech dni skupiających w sobie pojmanie Chrystusa, uwięzienie, Jego bolesną mękę, śmierć na krzyżu i złożenie do grobu. Dzień Wielkiego Czwartku to ciche oczekiwanie na wydarzenia na Golgocie.
W naszej parafii uroczysta Msza Święta rozpoczęła się o godz. 18.00. Celebrowali ją wszyscy trzej kapłani: ks. Proboszcz ks. kan. Romuald, ks. Andrzej oraz ks. Artur. Mszę Świętą swoją obecnością ubogacili także Rycerze Świętego Jana Pawła II. Podczas Eucharystii nastąpiło przyjęcie chłopców do Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym roku komże założyło aż 11 młodzieńców, którzy chcą służyć Bogu i radośnie świadczyć o chrześcijańskim życiu. Po obłóczynach grono pozostałych ministrantów, którzy swoją posługę świadczą od lat, odnowiło przyrzeczenia ministranckie. Już dziś gratulujemy wszystkim i dziękujemy za ich służbę przy ołtarzu. Tradycyjnie, na zakończenie Mszy Świętej Rada Parafialna w imieniu wszystkich Parafian oraz LSO złożyli naszym kapłanom życzenia. Dziękowali za ich codzienne trwanie na modlitwie i nieustanne posługiwanie Chrystusowi i Nam. Bogu niech będą dzięki!
Po tym, z prezbiterium wyruszyła procesja do ołtarza bocznego, gdzie znajduje się Ciemnica - miejsce adoracji. Tam kapłani przenieśli Pana Jezusa, na wzór Jego uwięzienia. Od dziś tabrnakulum pozostaje puste.
Już dziś dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Liturgie Triduum Paschalnego: Liturgicznej Służbie Ołtarza, Rycerzom Świętego Jana Pawła II, Panu Organiście, czytającym, zaangażowanym w śpiew, strażakom czuwającym przy Grobie Pańkim, całej Asyście Liturgicznej oraz wszystkim, który przyczyniają się do uświetnienia Mszy Świętych i Nabożeństw.

Adorujmy Chrystusa przez wszystkie dni Triduum Paschalnego.
„Przed tak wielkim Sakramentem upadajmy wszyscy wraz...”.














Apel Biskupa Płockiego do diecezjan o modlitwę
za Ukrainę

U naszych wschodnich granic trwa poważny konflikt zbrojny. Ukraina, z którą sąsiadujemy, została wciągnięta przez Rosję w wojnę, która zawsze niesie za sobą śmierć, pożogę, a zwłaszcza niewyobrażalny dramat ludzi. W tych niespokojnych dniach Kościół Płocki jest z Ukrainą.

Apeluję do Was Drodzy Diecezjanie o modlitwę w intencji jak najszybszego zakończenia konfliktu na Ukrainie. Prośmy Jezusa Miłosiernego, aby miał w opiece wszystkich dotkniętych tragedią, która tam się dzieje. Miejmy ufną wiarę w to, że nasze wołanie do Boga przyniesie pokój na Wschodzie.

Proszę również o włączanie się, w miarę możliwości, w różne akcje pomocowe, inicjowane w Polsce i w naszej diecezji, szczególnie w pomoc uchodźcom. Naszą modlitwą i sercem jesteśmy z narodem ukraińskim!

Płock, dnia 24 lutego 2022 r.

† Piotr Libera
Biskup Płocki



Dzień Patronalny to zarazem okazja, by wyrazić wdzięczność tym wszystkim z którymi Opatrzność Boża złączyła nas na co dzień. 7 lutego br. nasz Ksiądz Proboszcz - ks. kan. Romuald Ciesielski, świętuje swój Dzień Patrona i rocznicę urodzin.
Dla każdego księdza najbliższą rodziną i całym życiem jest Parafia. W imieniu całej Wspólnoty Parafialnej pragniemy złożyć ks. Proboszczowi najserdeczniejsze życzenia.

Czcigodny Księże Proboszczu!
W dniu Twoich Imienin i Urodzin
życzymy Ci obfitych łask Bożych, zdrowia i wszelkiej pomyślności.
Pielęgnuj w sobie dar kapłaństwa,
a uśmiech i poczucie humoru
niech Ci zawsze towarzyszą.
Ciesz się światem i spotkanymi ludźmi,
a serce Twoje niech przepełnia miłość.

Dziś modlitwy do Boga za Tobą zanosimy,
Niech więc twa praca kapłańska owoce przynosi,
By Słowo Boże, rzucone przez Ciebie
wyrosło bujnie na naszych serc glebie.

A święty Twój Patron, czcigodny Romuald
w pracy Ci pomaga i od złego chroni.
Niech Bóg Cię obdarza wszelkimi darami,
A Matka Najświętsza swoimi łaskami.

Z całego serca życzymy, co najlepsze!
Wdzięczni Parafianie




Archiwum: Rok 2010-2011
Archiwum: Rok 2012
Archiwum: Rok 2013
Archiwum: Rok 2014
Archiwum: Rok 2015
Archiwum: Rok 2016-2017
Archiwum: Rok 2018-2019
Archiwum: Rok 2020
Archiwum: Rok 2021





Menu

Strona główna
Historia
Duszpasterze
Porządek nabożeństw
Kancelaria Parafialna
Życie Parafialne
Intencje Mszalne
Ogłoszenia Parafialne
Felietony
Kraina Łagodności
Grupy Parafialne
Powołania
Galeria
Ciekawe strony
Konkursy dla najmłodszych
Parafia na YOUTUBE
Ciekawy film
Kontakt



© 2004 - 2011 Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
Al. Jana Pawła II 10, 06-300 Przasnysz, tel. (29) 752 39 93

www.opoka.org.pl