Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu  Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
 Strona główna Porządek nabożeństw Życie parafialne Kontakt
Poradnia Rodzinna
Poradnia Rodzinna Poradnia działająca przy naszej Parafii pragnie przed wszystkim pomagać rodzinom w ich różnych sytuacjach, problemach, kłopotach, przeżywającym różne kryzysy, konflikty, zagrożenia rozwodem, problemy wychowawcze z dziećmi. Pragniemy poprzez spotkania pomóc również przygotowującym się do założenia rodziny.
Pragniemy także doradzać i kierować po pomoc specjalistyczną w sytuacjach problematycznych.

Żyjemy w czasach, gdy coraz bardziej oddalamy się od siebie, coraz mniej czasu rodzice mają dla dzieci, małżonkowie dla siebie nawzajem. Bywa i tak, że nie mamy czasu także sami dla siebie, że przestajemy sami siebie znać, rozumieć, że gubimy kontakt z własna duszą, własnymi uczuciami, potrzebami.
Nasze czasy stają się powoli coraz bardziej przesiąknięte samotnością i cierpieniem.
Na bazie m.in. tego coraz powszechniej zaczynają "królować" w naszych rodzinach wszelkie uzależnienia, które tylko nakręcają i potęgują spiralę krzywd i zniszczeń w rodzinach.
Jezus nie tyle nauczał jakie jest największe przykazanie "miłość bliźniego", lecz by miłować kogoś trzeba mieć także miłość do siebie samego. By szanować kogoś, trzeba mieć i szacunek do siebie. Uzależnienia i problemy w rodzinach, w których te uzależnienia występują zabijają i miłość i szacunek. Odbierają godność, zabijają dzień po dniu duszę, wyzwalają pasmo krzywd, zabijają często wiarę i krok po kroku oddalają od Boga...
Pamiętajcie, że żaden człowiek nigdy nie jest sam, zawsze i nawet w najgorszych okolicznościach Jezus jest z nami... Wierzymy, że sprowadzi tych w największej potrzebie, by mogli się spotkać bezpośrednio, że pozwoli nam korzystać z Jego mocy i naszych własnych doświadczeń w odmienieniu i naprawie poturbowanych życiorysów i rodzin.
Pamiętajcie, że choć po ludzku pewne sprawy wydają się niemożliwe do naprawienia czy zmiany, to dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

Zapraszamy gorąco do kontaktów z Naszą Poradnia Rodzinną
w każdy wtorek w godz.16. 00 - 17.00.

Menu

Strona główna
Historia
Duszpasterze
Porządek nabożeństw
Kancelaria Parafialna
Życie Parafialne
Intencje Mszalne
Ogłoszenia Parafialne
Felietony
Kraina Łagodności
Grupy Parafialne
Powołania
Galeria
Ciekawe strony
Konkursy dla najmłodszych
Parafia na YOUTUBE
Ciekawy film
Kontakt© 2004 - 2011 Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
Al. Jana Pawła II 10, 06-300 Przasnysz, tel. (29) 752 39 93

www.opoka.org.pl